Bize Ulaşın +90 537 430 75 73

bulgurlu avukat

Bulgurlu Avukat

BULGURLU AVUKAT VE HUKUK BÜROSU

Bulgurlu avukat olarak Üsküdar ilçesi Bulgurlu Mahallesinde bulunan büromuz, İstanbul sınırları ve çevre illerde görülmekte olan davaların yürütülmesinde müvekkillerimize avukat olarak hukuki destek vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. Türk Hukuku’na göre kişi davasını kendi yürütebilir ve avukat tutma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak hukuki sorumluluk ve uğranılacak zararlar bireylere aittir. Bireylerin hukuki bilgileri olmadan yürüttükleri davada sıkıntı yaşamaları ve hak kaybına uğramaları muhtemeldir. Büromuz Bulgurlu’da yer almakta ve müvekkillerine dava öncesi danışmanlık, dava sürecini yönetme ve hukuki danışmanlık vermektedir. Bu süreci hem daha kolay hem de hak kaybı yaşamaksızın etkili bir şekilde sonlandırmanız için hukuki yardım almanızı tavsiye ederiz.

BULGURLU AVUKAT HANGİ DAVALARA BAKAR ?

Bulgurlu Boşanma Avukatı

Bulgurlu’da yerleşik olan büromuz, boşanma davaları konusunda çalışmaktadır. Görülmekte olan boşanma davaları çekişmeli ya da çekişmesiz şekilde ilerleyebilir. Anlaşmalı boşanma olarak bilinen çekişmesiz boşanma davası türü çekişmeli boşanmaya nazaran daha kısa ve kolay bir sürece sahiptir. Ancak anlaşmalı boşanma protokolünüzün etkili hazırlanması oldukça önemlidir. Bu bağlamda karşı taraftan talep ettiğiniz hususların eksiksiz ve açıkça yazılmasına dikkat edilmelidir. Bulgurlu boşanma avukatından yardım alarak protokolünüzü eksiksiz şekilde mahkemeye sunabilirsiniz.

Bulgurlu Gayrimenkul Avukatı

Bulgurlu gayrimenkul avukatı ise gayrimenkul davalarında uygulamada yardım alınan dava türüdür.. Hangi sürede hangi usuli işlemlerin yapılması gerektiği, savunmaların etkililiği, iddiaların doğru şekilde sunulması ve ispat külfetinin yerine getirilmesi davanın seyrini değiştiren durumlardır. Genellikle uzun ve karmaşık bir yapıda olan gayrimenkul davalarının sağlıklı bir şekilde yönetilmesi açısından Bulgurlu avukat desteği almanız kendi menfaatlerinizi korumak için daha isabetli bir karar olacaktır.

Bulgurlu Miras Avukatı

Bulgurlu Miras Avukatı alanını ölen kişinin malvarlığın geleceği ve kaderi oluşturmaktadır. Miras, yalnızca gerçek kişinin ölümü halinde söz konusudur. Ayrıca ölümle benzer sonuçları doğuran gaiplik kararı verilmesi ya da ölüm karinesiyle söz konusu olabilmektedir. Tüzel kişiler için ölümden bahsedilemez dolayısıyla bunlar mirasbırakan olamazlar.

Bulgurlu Şirket Avukatı

Büromuz, bireysel olduğu gibi tüzel kişilere de hukuki danışmanlık vermektedir. Gelişen ekonomi, şirketlerin de büyük oranda çoğalmasına ve işlemlerin şirketler üzerinden yürümesini sağlamıştır. Şirketlere danışmanlık, şirket avukatlığı konusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

BULGURLU AVUKAT SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER ?

Hukuk fakültesini bitirmiş baroya kayıtlı herhangi bir avukata hukuki sürecinizde size vekalet etmesini isteyebilirsiniz ancak avukatınızın uyuşmazlık alanında çalışıyor olması bu alanın inceliklerini bilmesi oldukça önemlidir. Avukatınızı seçerken bu alandaki kıdemine dikkat etmelisiniz.

Avukatınızla etkili iletişim kurabilmeniz çok önemlidir. Sizi dinleyen, süreç hakkında bilgi sahibi eden ve menfaatlerinizi en iyi şekilde gözeten bir avukat seçmenizi önermekteyiz. Bu bağlamda avukatınızın bürosunu ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olmanız mümkün.

BULGURLU AVUKAT ÖNEMİ

Dava süreci genellikle oldukça stresli bir süreç olarak ifade edilmektedir. Taraflar süreçleri yürütürken bu süreçte kendi menfaatlerine en uygun düşecek kararı alma hususunda zorluk yaşayabilirler. Bu süreçte tarafların sağlıklı karar almaları oldukça zorlaşmaktadır. Bulgurlu avukat olarak büromuz ise somut davada müvekkillerinin taleplerini eksiksiz şekilde yansıtarak onların hak kaybına uğramasını engellerler. Taraflar kimi zaman hukuki bilgi eksikliğinden ötürü dava açmalarına rağmen yanlış veya eksik usul işlemleri yapmaları nedeniyle davanın açılmamış sayılmasına sebebiyet verebilirler. Bu durumda hem maddi olarak hem de zamansal olarak kayıp yaşayacaklardır. Davaların görevli ve yetkili mahkemede açılması kanuni bir zorunluluktur. Taraflar istedikleri herhangi bir mahkemede davayı açamazlar. Doğru mahkemenin tespiti avukatlar tarafından yapılmaktadır.

Bulgurlu avukat olarak Bulgurlu Mahallesinde bulunan Avukat Ozan Soylu, bahsedilen alanlarda ve diğer hukuki konular da müvekkillerine hizmet vermektedir.

Yazıyı paylaşın: